Головна  →  ДІЯЛЬНІСТЬ  →  ЖКГ та будівництво  →  Гуртожитки  →  Приватизація у гуртожитках
Приватизація жилих приміщень у гуртожитках

Приватизація жилих приміщень у гуртожитках здійснюється відповідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та прийнятих відповідно до нього нормативно-правових актів з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» регулюються правові, майнові, економічні, соціальні, організаційні питання щодо особливостей забезпечення реалізації конституційного права на житло громадян, які за відсутності власного житла тривалий час на правових підставах, визначених законом, мешкають у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей, жилі приміщення в яких після передачі гуртожитків у власність територіальних громад можуть бути приватизовані відповідно до закону.

Тобто, питання приватизації жилих приміщень у гуртожитках, у відповідності до зазначеного Закону, може розглядатися після передачі гуртожитку у власність територіальної громади міста Києва та прийняття Київською міською радою рішення щодо подальшого його використання, а саме: залишити житловий комплекс гуртожитку у статусі «гуртожитку» та дозволити приватизацію його жилих і нежилих приміщень. У такому разі здійснюється приватизація приміщень гуртожитку його законними мешканцями в порядку, передбаченому цим Законом.

Станом на 20.03.2018 рішенням Київської міської ради від 24 травня 2012 року № 596/7933 «Про приватизацію жилих приміщень у гуртожитках міста Києва», із змінами і доповненнями, внесеними рішеннями Київської міської ради в 2013-2017 роках, в Печерському районі міста Києва за адресами: вул. Левандовська (колишня Аніщенка), 4, Залізничне шосе, 5-в,  вул. М.Бойчука (колишня Кіквідзе), 16, вул. М.Бойчука, 17/10, вул. М.Бойчука, 17-А, вул. М.Бойчука, 19, вул. М.Бойчука, 21, вул. І.Кудрі, 16, вул. І.Кудрі, 34, вул. Іоанна Павла ІІ (колишня П.Лумумби), 19, Набережно-Печерська дорога, 4, залишено гуртожитки, що є об’єктами комунальної власності територіальної громади міста Києва, у статусі «гуртожиток» та дозволено приватизацію їх жилих приміщень.

Громадянин, який виявив бажання приватизувати займане ним і членами його сім’ї на умовах найму жиле приміщення у гуртожитку, звертається до відділу приватизації державного житлового фонду Управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, де одержує бланк заяви та необхідну консультацію.

Консультація надається за адресою: м. Київ, вул. Московська, 37/2, каб. 8, вівторок 10.00-13.00, четвер 15.00-18.00, тел. 280-23-94.

Версiя для друку 
 
Актуальні питання 
профілактики інфекційних 
та неінфекційних хвороб