Головна  →  ГРОМАДЯНАМ  →  Проект "Я маю право!"

«Я МАЮ ПРАВО!»

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав в повсякденному житті у правовий спосіб стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» відповідно до Указу Президента України №361/2017 про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації право просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Запуск проекту відбувся 7 червня 2017 року, тривалість якого 3 роки (2017 – 2019 рр.).

Єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги:
0 (800) 213 103.

Офіційний веб-сайт проекту: pravo.minjust.gov.ua.

У рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами: у сфері правосуддя, захист права власності та протистояння корупції у вищих навчальних закладах. Поширення правових знань у рамках проекту сприятиме залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

Охоплення проекту: всі міста України, включаючи віддалені селища, у тому числі ті, де функціонують центри та бюро системи надання безоплатної правової допомоги. Важливий елемент проекту: створення на базі Кабінету Міністрів України моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян.

На фіційному веб-сайті проекту загальнонаціонального право просвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» громадяни України мають змогу отримати необхідну інформацію щодо захисту своїх прав. Слідкуйте за  актуальною інформацію про проект на http://pravo.minjust.gov.ua/.

Довідкова інформація:

13.09.2017 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення презентувати Національній раді реформ при Президентові України загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!» та звернутися до Президента з ініціативою оголосити 2018 рік роком реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Проект впроваджується відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 638-р «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2017 - 2019 роках» та наказу Міністерства юстиції України від 16 серпня 2017 року № 2611/5 «Про реалізацію проекту «Я маю право!». За даними Міністерства, понад 70% населення потребує знань про свої права.

Кабінетом Міністрів України видано розпорядження від 14 березня 2018 року № 155-р «Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації право просвітницького проекту «Я маю право!». 

 

 

Статті Міністерства юстиції України в рамках проекту «Я маю право!»

 

Версiя для друку 
 
Актуальні питання 
профілактики інфекційних 
та неінфекційних хвороб