Головна  →  ДІЯЛЬНІСТЬ  →  Підприємство /бізнес  →  Фінансово-кредитна підтримка суб’єктів малого та середнього підприємництва

У місті Києві діє Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва, затверджене рішенням Київської міської ради від 21.09.2017 № 46/3053 (зі змінами та доповненнями).

Завдяки співпраці київської міської влади з Фондом розвитку підприємництва підприємці міста Києва можуть отримувати фінансування на реалізацію своїх інвестиційних проєктів на досить доступних умовах на рівні 11,5 % річних.

За рахунок цих коштів для київських підприємців компенсуватиметься 50 % номінальної відсоткової ставки, що встановлюється кредитним договором.

Для кінцевого позичальника відсоткова ставка становитиме 5,75 %.

Суб’єкти малого та середнього підприємництва, які отримали кредит за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9 %» та підпадають під вимоги Положення про ФКП, за їх згодою, можуть отримати додаткову фінансово-кредитну підтримку від київської міської влади.

Тобто, для підприємців столиці, які є учасниками державної програми «Доступні кредити  5-7-9 %»,  кінцеві  відсоткові ставки будуть 2,5 – 3,5 – 4,5 % річних.

 Ще одною перевагою взаємодії з Фондом розвитку підприємництва є мінімізація ризиків, пов’язаних з нестабільністю банківської системи. Фонд забезпечує відбір та моніторинг банків-партнерів та уповноважених банків, які спеціалізуються на обслуговуванні малих та середніх підприємств, мають надійний та стабільний фінансовий стан.

На сьогодні банками-партнерами є:

-  АТ «ПроКредит Банк»;

-  АБ «Укргазбанк»;

-  АТ «Ощадбанк;

-  АТ «КредитВест Банк»;

-  АТ «Кредобанк»;

-  АТ «Мегабанк»;

уповноваженими банками є:

-  АТ КБ «ПриватБанк»;

-  АТ «Банк Альянс»;

-  АТ «КБ «Глобус»;

-  ПАТ «Банк Восток»;

-  АТ «Альфа-Банк»;

-  АТ «ОТП БАНК».

 

Відповідно до Положення позичальниками можуть бути суб’єкти господарювання – резиденти України, що зареєстровані в місті Києві, виробничі потужності яких розміщені повністю або частково на території міста Києва або Київської області, ведуть реальну господарську діяльність не менше 3 (трьох) років та які підпадають під визначення суб’єктів малого або середнього підприємництва згідно з положеннями Господарського кодексу України, зокрема:

суб’єкти малого підприємництва – середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро;

суб’єкти середнього підприємства – середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) становить від 50 до 250 осіб та річний дохід становить суму від 10 до 50 мільйонів євро.

Сума кредиту не може перевищувати суму в національній валюті, еквівалентну 600 000 євро.

Максимальний строк надання фінансово-кредитної підтримки не може перевищувати 6 років.

Суб’єкти господарювання повинні розуміти, що надання фінансово-кредитної підтримки здійснюватиметься за чітко визначеними критеріями кредитного проєкту.

 Критерій 1. Реєстрація та розміщення виробничих потужностей.

Позичальник зареєстрований в місті Києві, виробничі потужності повністю або частково розміщені на території міста Києва або Київської області.

 Критерій 2. Вид діяльності згідно з КВЕД 2010.

Всі види діяльності (переробна промисловість, торгівля, готельно-ресторанний бізнес, будівництво, телекомунікації, тощо), окрім: виробництва алкоголю, тютюнових виробів, вибухових речовин, зброї, фінансової та страхової діяльності, програмування, азартних ігор, тощо.

 Критерій 3. Цільове призначення кредитів, у рамках напрямів основної діяльності позичальника відповідно до КВЕД 2010.

  • Придбання устаткування, обладнання та інших основних засобів виробничого призначення.
  • Модернізація технологічного процесу виробництва або основних засобів (машин, обладнання тощо) для розширення діючого або створення нового виробництва, зниження собівартості;
  • Придбання, будівництво або реконструкція приміщень, необхідних для розширення діючого або створення нового виробництва.
  • Впровадження енергозберігаючих проєктів та проєктів, спрямованих на зменшення енергозатрат.
  • Впровадження «зелених  технологій» виробництва.
  • Поповнення обігових коштів (кредит тільки за кошти банків-партнерів).

 Критерій 4.Власнийвнесокпозичальника.

Позичальник зобов’язаний профінансувати не менше 20 % вартості об’єкту кредитування. 

 Процедуру отримання фінансово-кредитної підтримки максимально спрощено.  Для її отримання підприємець:

  1. Вивчає критерії, визначені рішенням Київської міської ради від 21.09.2017 № 46/3053 «Про затвердження Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві» (зі змінами та доповненнями).
  2. Подає до банку-партнера свій кредитний проєкт.
  3. У разі відповідності вимогам банку щодо кредитування та визначеним критеріям отримує фінансово-кредитну підтримку від міської влади.
Про затвердження Положення про фінансово-кредитну підтримку суб'єктів малого та середнього підприємництва у місті Києві
Презентація
Версiя для друку



 
 
 
 
Актуальні питання 
профілактики інфекційних 
та неінфекційних хвороб