Головна  →  ДІЯЛЬНІСТЬ  →  ЖКГ та будівництво  →  Енергоефективність/ енергозбереження (Програми)

22 червня 2017 року № 2118-VIII набрав чинності  Закон України     «Про енергетичну ефективність будівель», який  визначає правові, соціально-економічні та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель і спрямований на зменшення споживання енергії у будівлях.

З зазначеним Законом України є можливість ознайомитись за посиланням :
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2118-19

 

На даний час в місті Києві діє декілька програм енергоефективності:

 

Урядова програма  «теплих» кредитів

З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».

Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

Уповноваженими на видачу "теплих"  кредитів в рамках програми є 4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya

 

Міська Програма енергоефективності:

Рішенням Київради від 17.03.2016 №232/232 затверджено Комплексну цільову програму підвищення  енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2016 - 2020 роки (далі -  Комплексна програма).

Житлові будинки, більшість з яких побудована ще у минулому сторіччі, споживають більше 40 % всіх енергоресурсів.

Низька енергоефективність у поєднанні із загальним старінням житлового фонду разом утворюють проблему у створенні комфортного середовища для проживання мешканців столиці. Вкрай потрібно усунути основні проблеми житлового фонду:

•  дахове перекриття в такому стані, що потребує заміни або реконструкції з проведенням енергоефективних заходів;

• втрати тепла йдуть через підвальні приміщення, двері, вікна та інше, які вимагають заміни, реконструкції або ремонту для підвищення енергоефективності будівлі;

• системи опалення не мають регулювання подачі енергоносіїв, що при перепадах температури на вулиці призводить до значних їх перевитрат;

• у будинках відсутні індивідуальні теплові пункти та прилади регулювання подачі теплоносія;

• зношеність внутрішньобудинкових мереж також впливає на енергоефективність будівлі.

Відсутність технічного переоснащення і затримки у виконанні необхідних ремонтних робіт сьогодні призводять до більш високих витрат завтра.

Зазначеним рішенням Київради  головним розпорядником коштів та відповідальним виконавцем Комплексної програми визначено Департамент житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

 

З зазначеним рішенням Київської міської ради можна ознайомитися за посиланням :  
http://kmr.ligazakon.ua/SITE2/l_docki2.nsf/alldocWWW/C94C27F60EF128F1C2257F850068764A?OpenDocume

 

З метою забезпечення виконання міської програми з енергоефективності розроблено та діють наступні Програми з енергозбереження: 

Конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках у 2021 році

Конкурси проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках проводяться Департаментом житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Відповідно до Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках, затвердженого рішенням Київської міської ради від 26.12.2014 року №865/865 (зі змінами) конкурсна комісія  виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) оголошує конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках.

Знапрямами реалізації проектів та встановленими формами подання проектів можна ознайомитись за посиланням:
https://dzki.kievcity.gov.ua/news/639.html

Програма співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва у 2021 році  (будинки, які  експлуатуються більше 10 років) 

Якщо Ваш будинок експлуатується більше 10 років мешканці мають можливість скористатись  програмою співфінансування капремонтів 70/30 в житлових будинках, які перебувають на обслуговуванні в КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району міста Києва».

Інформаційні матеріали щодо реалізації Програми співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва розміщені за посиланням: 
https://dzki.kievcity.gov.ua/content/informaciyni-materialy-7030.html

Середня вартість робіт, що проводиться відповідно до Програми співфінансування.

Види робіт

Орієнтовна вартість (грн.)

Заміна вікон у житловому будинку на умовах співфінансування

3500,00 грн./кв. м.

Капітальний ремонт вхідних груп житлового будинку на умовах співфінансування

60 000 грн./1 вхідна група

Капітальний ремонт електричних мереж/електрощитових житлового будинку на умовах співфінансування

850,00/пог. м.

140 000 грн./1 електрощитова

Капітальний ремонт покрівлі житлового будинку на умовах співфінансування

Шатрова покрівля 1400,00 грн. /кв. м.

Рулонна покрівля 600, 00 грн./кв. м.

Капітальний ремонт ліфтів на умовах співфінансування

1 350 000 грн./1 ліфт

Капітальний ремонт сходових клітин житлового будинку на умовах співфінансування

300,00 грн. /кв. м

Капітальний ремонт внутрішньо будинкових інженерних мереж житлового будинку на умовах співфінансування

700,00 грн. /пог. м.

Версiя для друку 
 
Актуальні питання 
профілактики інфекційних 
та неінфекційних хвороб