Головна  →  ДІЯЛЬНІСТЬ  →  медицина  →  COVID19

КОРОНАВІРУС – Covid-2019

Коронавірус – рід вірусів, що об'єднує РНК-вмісні плеоморфні віруси середньої величини. Діаметр різних вірусів – приблизно 80-220 нм. Віруси розмножуються в цитоплазмі інфікованих клітин.

Спалах коронавірусної хвороби 2019, скорочена офіційна назва Covid-2019 або COVID-19, офіційна назва коронавірусу – SARS-CoV-2, який розпочався в середині грудня 2019 року в місті Ухань у центральному Китаї з фіксації появи серед місцевих мешканців пневмонії невідомого походження, які були різною мірою пов'язані насамперед із ринком тваринних та морепродуктів Уханя.


 

Протокол засідання постійної комісії з питань ТЕБ та НС «Про запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, та введення обмежувальних заходів на території міста Києва»

Ознайомитись з протоколом засідання постійної комісії з питань ТЕБ та НС КМДА від 17 березня 2020 року «Про запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, та введення обмежувальних заходів на території міста Києва», за посиланням: https://bit.ly/3b2Yypw

 


 

Верховна Рада ввела адміністративну та кримінальну відповідальність
за порушення правил карантину при коронавірус

 

Штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм становитиме від 17 тисяч до 32 тисяч гривень. «За» проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» проголосувало 344 народних депутатів. Законопроєкт прийнято за основу та в цілому.

 

 

 

 

 

 

Крім того, підвищена кримінальна відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та викладена в ст. 325 Кримінального кодексу в такій редакції:

"Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років».

 


 

- Що треба знати про симптоми та профілактику COVID-19?
- Поради для захисту від нової інфекції
- Питання та відповіді щодо COVID-19
- COVID-2019 профілактика 
- Інформація про превентивні заходи щодо унеможливлення потрапляння та поширення гострої распіраторної хвороби, спричиненої вірусом Covid-2019 коронавірус
- Інтерв’ю лікаря Євгена Комаровського про заходи профілактики коронавірусу
- Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 (Інформація МОЗ)
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль затвердив новий посилений план боротьби з поширенням в Україні коронавірусу COVID-19
- Відеозвернення мера Києва Віталія Кличка про запровадження плану протиепідемічних заходів та обмежень у місті Києві
- Прес-брифінг щодо введення у Києві протиепідемічних заходів та обмежень для запобігання розповсюдження коронавірусу
- Протокол засідання Постійної комісії з питань техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «Про додаткові заходи запобігання поширенню нової коронавірусної інфекції (COVID 19)»
- Рекомендації громадянам України, які планують здійснити туристичні подорожі за кордон
- Ілля Ємець ініціює позачергове засідання ВРУ щодо законопроекту про коронавірус
- Звернення Президента Володимира Зеленського щодо заходів з протидії поширенню коронавірусу в Україні
- ТЕРМІНОВО: звернення Міністра охорони здоров’я України Іллі Ємця
- МОЗ інформуватиме українців про коронавірус за допомогою СМС-повідомлень
- Звернення Глави держави щодо протидії коронавірусу

Версiя для друку 
 
Актуальні питання 
профілактики інфекційних 
та неінфекційних хвороб